ČESKÁ FEDERACE TRADIČNÍHO KARATE FUDOKAN SHOTOKAN

Mistrovství světa Fudokan karate Praha 2013

Zpět na seznam

Další fotografie a rozhovory z Mistrovství světa jsou na Portálu WFF

World Fudokan Karate Championship (29.11.-1.12.2013) probíhal v několika úrovních, které organizačně připravila ČFTKFS s předsedou Rachmy Soebajo. Vedle hlavní sportovní události roku se MS také stalo důležitou společenskou akcí za podpory a účasti významných českých státních představitelů (MS se zúčastnilo 50 čestných hostů). V rámci MS se uskutečnila důležitá mezinárodní jednání WFF zahrnující programy na příštích 7 let. 1. Poprvé v historii Fudokan karate , jsme měli účast ze všech kontinentů , tj. Evropa , Asie , Amerika , Afrika, Oceánie .

World Fudokan Karate Championship probíhal pod záštitou prezidenta ČR Miloše Zemana. Children World Fudokan Cup získal záštitu Mgr.Jany Černochové, starostky městské části Praha 2, která věnovala do soutěže originální medaile Bohemia Chrystal.

Na šampionátu startovalo 951 závodníků. Televizní vysílání na internetu (streaming) překonalo naše očekávání, zaznamenalo 38.000 shlédnutí. Diváci měli možnost v přímém přenosu sledovat nejen všechny zápasy, ale také rozhovory s prezidenty národních federací a trenéry, aktuálně byly zařazovány rozhovory s vítězi šampionátu. Obratem jsme dostávali příznivé odezvy z celého světa.

V pátek (29.11.2013) se konal „Children World Fudokan Cup“ - probíhaly soutěže dětí do 13let, které byly tradičně zahájeny speciálním seminářem pro všechny registrované závodníky pod vedením Prof.Dr.Iliji Jorgy, Soke 10 Dan.

 

World Fudokan Karate Championship byl otevřen v sobotu starostkou Mgr.Janou Černochovou, která také udělila cenu Fair Play závodníkovi Tomáši Kutnohorskému, členu reprezentačního družstva ČFTKFS, za sportovní chování. V sobotu a v neděli probíhaly eliminační a semifinálové zápasy závodníků v kategoriích kadet, junior, senior a veteráni.

 

Slavnostního zahájení finálových zápasů (neděle 1.12.2013, 16.00 hodin) se zúčastnila také celá řada významných hostů. Z diplomatické sboru se na šampionát dostavili zástupci velvyslanectví v ČR J.E. Maja Mitrović, (ambasadorka Srbské republiky v ČR), J.E. Sergey B.Kiselev (velvyslanec Ruské federace

v ČR), J.E.Shri Ashok Venkatesan (velvyslanec Indie v ČR ), dále zástupci velvyslanectví z Indonésie a další.
Z kanceláře prezidenta ČR pozvání přijali PaedDr. Hynek Kmoníček a další hosté.

Rovněž se zúčasnili zástupci sponzorských firem.

Mezi významné zahraniční čestné hosty, kteří přijeli na šampionát, patří paní Marta Stuparu (Rumunsko), pan Abdullah (Jižní Afrika), pan Zurab Merabiswili (Gruzie), pan Suchbatar Sadbu (Mongolsko), pan Rusmin (Indonesie) řada dalších.
Uvítali jsme zde také známé osobnosti českého karate, které patří k zakladatelům karate v ČR – pan Josef Zvěřina, Ing.Pavel Král, František Kolář a Josef Rajchert.

Na slavnostním zahájení Prof.Dr.Ilija Jorga předal pamětní plakety za rozvoj karate Fudokan vybraným zástupcům národních federací, kteří významným způsobem přispěli k rozvoji karate Fudokan na národní i mezinárodní úrovni.

Fotografie z MS jsou na Portálu WFF http://www.fudokaninfo.com/world-fudokan-karate-championship-2013/2013

Fotografie z MS nám přichází z celého světa a děkujeme všem, na Portál WFF je vkládáme postupně. Na Portálu WFF jsou také průběžně zařazovány rozhovory s účastníky MS. http://www.fudokaninfo.com/interviews-2/2013

Organizační výbor Mistrovství světa:
Ing.Rachmy Soebajo, předseda
Členové: Adam Soebajo, Mgr.Jiří Purš, Ing.Martin Fanta, Ing.Petr Kučera, Hana Soebajová, Diana Řezníčková

Organizační výbor MS vyslovuje poděkování všem pořadatelům a účastníkům MS:

Lékaři: Dr.Čada Zdeněk, Dr.Bláha Josef, Dr.Urgošík Dušan, Dr.Tomáš Kunc

Abecední seznam pořadatelů

1. Cetl Václav
2. p.Čechová
3. p.Čech
4. Fanta Nicolas
5. Fanta Matěj
6. Friml Jan
7. Frimlová Jana
8. Frimlová Olina
9. Hrubý Rostislav
10. Kada Josef
11. p.Kalábková
12. Kaška Václav
13. Koudelková Simona
14. p.Kutnohorská
15. p.Kutnohorský
16. p.Květonová
17. Minichbauer Karel
18. Minichbauer Jiří
19. Mrkvičková Jana
20. Mrkvičková Nikola
21. Navrátilová Jana
22. p.Oldřich
23. Pecha Roman
24. p.Pechová
25. Poledník Jan

26. p.Poledníková
27. Tranta Ladislav
28. Třeštík František
29. Vajrauch Miroslav
30. Vajrauchová V.
31. Vinšová Lenka
32. Vrana Jakub
33. Řezníček Pavel
34. p.Richter
35. p.Richterová
36. Stastný Karel
37. Staníček Martin
38. Veselý Jaroslav
39. Suja Petr

40-45. firma Prozeta 5 osob
46-53. firma Alfa Security 7 osob(ostraha haly)
54-59. firma Kentari 5 osob
60-64. firma Česko-indonéská komora 4 osoby