ČESKÁ FEDERACE TRADIČNÍHO KARATE FUDOKAN SHOTOKAN

Prague Open Karate Cup

01.05. 2016

Dne 24.dubna 2016 jsme pořádali Prague Open Karate Cup ve sportovní hale Sparta Arena Praha, pod záštitou Bohuslava Sobotky předsedy vlády ČR a Ministerstva mládeže školství a tělovýchovy. Patronát nad soutěží přijalo Indonéské velvyslanectví v Praze, které zajistilo vystoupení indonéského tanečního souboru a připravilo ochutnávku indonéských jídel. Soutěže se osobně zúčastnil Dr. Aulia Aman Rachman, indonéský velvyslanec v Praze, který také věnoval letenku do Indonésie závodníkovi Timotiusovi, vítězi kategorie kumite senioři (Prague Open Cup).

Soutěže se zúčastnily kluby z ČR, týmy z Indonésie a Běloruska (trenér Nazim Nasirov). Indonéský tým doprovázel pan Prof.Ermaya Suradinata, rektor vysoké školy IPDM, Arief Moellia Edie, Herson Simbolon a Agus Supriatna Johanis, trenér.
Prague Open Cup byl otevřen pro všechny věkové kategorie – děti, mládež a dospělé v disciplínách kata jednotlivě a tým a kumite. Hlavním rozhodčím byl sensei Rajeev Sinha, 8 Dan (Indie).

Hlavním bodem programu byl nominační turnaj na MS WASO v kumite jednotlivců BRV, které se bude konat v závěru roku 2016. Do finále postoupili závodníci Timotius z Indonésie a Martin Pokorný (ČR).