Taiji Kase

Vytvořeno: 27.09. 2011

Seznam


Taiji Kase 9. dan
Taiji Kase se narodil v Japonsku, 9. ledna 1929. Jeho otec byl instruktorem Juda, a tak nebylo divu, že začal s tréningem Juda již kolem 6 let. V jeho období tréningu Juda poznal takové mistry, jako Kyuzo Mifune a Masahiko Kimura a trénoval krátce i s Mas Oyamou zakladatelerm Kyokushin karate.

V roce 1944 ve věku 15 let, obdržel 2. Dan v Judu. Ve stejný rok, po přečtení "karate-Kyohan" od Gichin Funakoshi se zapsal na magisterské Dojo shotokan"
... Lidé, kteří vlastnili katanu , střelnou zbraň nebo ovládali Karate museli o tom informovat policii, protože ta i karate považovala za zbraň,to však nebyl případ s jinými bojovými uměními jako bylo judo. V této době jsem tedy stále cvičil  judo ,ale stále více i karate. Když mi bylo asi 16 let obdržel jsem 3. dan v judo, ale musel jsem přestat s jeho tréningem, protože karate začalo být předmětem mého zájmu po celou dobu mého volného času "

Třetí syn zakladatele Shotokanu Gichina Funakoshiho , Sensei Yoshitaka měl velký vliv na Taiji Kase. Yoshitaka nebo GIGO, jak byl znám, byl karate mistr, který rozvine otcovo učení svým vlastním výkladem Shotokan technik.
Dalším mistrem , který měl velký vliv na Taiji Kase, byl Genshin Hironishi učitel Shotokanu.Taiji Kase také cvičil aikidó s jeho  zakladatelem Morihei Ueshibou.

Taiji Kase stále cvičí karate od roku 1945 na obnoveném Shotokan instituu a v roce 1946, se stupněm Shodan v karate a v roce 1949, jako kapitán Senshu univerzity, se stupněm Sandan - třetí stupeň černého pásu. V roce 1951, Taiji Kase promuje s titulem v ekonomické vědě, ale více jej láká stát se profesionálním instruktorem karate, tak se připojí k nově vytvořené Japan Karate Association, instituce založené instruktory skupiny Gichin Funakosho v čele s Masatoshi Nakayamou.

Sensei Taiji Kase pomáhal v rozvoji mnoha mladších instruktorů jako Enoeda , Ochi a Shirai a další. Učitel dr. Iliji Jorgy, podporovatel vzniku Fudokanu jakožto vlastního stylu karate.Dnes jedna z legend směru Shotokan a moderního karate.

Admin © 2011 Česká federace tradičního karate Fudokan-Shotokan